+90 312 4314132

Sosyal Medyada Biz}

Sıkça Sorulan Sorular

Uv Lambalı Sterilize Makinesi

Uv Lambalı Sterilize Makinesi ve özellikleri nelerdir ;

Ozon Uvc Steril Cihazı Double Tech

Türkiye’de sadece firmamız tarafından üretilen Double Tech sterilizasyon cihazının satışı da firmamız tarafından yapılmaktadır

Bilindiği üzere UVC ışınları sterilizasyonda kullanılmaktadır, lakin UVC ışınları, ışığın görebildiği yerleri steril edebilmektedir, bu sebepten dolayı da steril etmek istediğiniz malzemelerin 4 bir tarafını tek tek değiştirmeniz, altını üstüne getirmeniz gerekmektedir.

Biz Avrupa birliğinin veri tabanında araştırma yaptık, yaptığımız araştırmalar neticesinde de ozon ışınlarıyla ile sterilizasyon UVC ‘ye ışınlarına göre 3-4 katı daha güçlü steril yapabildiğini tespit ettik.

Ozon ışını ve UVC ışını birlikte kullanıldığında klasik steril cihazlarına göre 4-5 kat daha güçlü steril yapabilmektir.

Double tech steril cihazımızın bir başka üstünlüğü de hem mekanlarınızı hem de malzemelerinizi steril etme özelliğine sahip olmasıdır.

Yani ;

UVC

OZON

İç mekanı

Ve malzemeleri de steril ederek 4 süper özelliğe aynı cihazda bulunduran, Türkiye’nin ilk ve tek steril cihazı olma özelliğine sahiptir.

Double Tech Milli sterilizasyon cihazımızı paylaşıp tasfiye etmeyi unutmayınız

Değerli siparişlerinizi bekliyoruz

PASİF JİMNASTİK CİHAZI NEDİR?
Pasif jimnastik cihazı; vücut bakımının, vücut toparlamanın kendi özgü etkileri ile farklı çalışma özelliğine sahip bir cihazdır.

Pasif jimnastik cihazı uygulama esnasında istem dışı kasılmaları ile enerji harcamadan vücudu toparlama ve forma sokma özelliğine sahiptir. Bu cihaz ile herhangi bir hareket yapmadan olduğunuz yerden incelmeniz ve selülitlerden kurtulmanız da mümkündür. Ayrıca o bölgedeki kan dolaşımını da hızlandırdığı bilinmektedir. Kavitasyon uygulamasından sonra kullanıldığında vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olur.

Ancak bu cihazın diyabet ve yüksek tansiyon hastası olan kişilerde doktor izni ile kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kişinin eğer fıtık gibi bir rahatsızlığı var ise düşük volüme ile uygulama yapılmalıdır.

LENF DRENAJ PRESSO TERAPİ CİHAZI NEDİR?

LENF DRENAJ Presso Terapi
(Ödem atıcı, Dolaşım düzenleyici)
Lenf Drenaj , özellikle selülit ve bölgesel kilo fazlalıklarına neden olan ödem ve toksinlerin idrar yolu ile vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca dolaşım sistemini düzenler ve böylece hücrelere daha yoğun ve düzenli kan akışını sağlayarak metabolizmanın hızlanmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
Lenf Drenaj Cihazı, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma kürlerinde alınacak sonucun kalite ve kalıcılığını arttırmak için tek başına uygulanabileceği gibi özellikle Kavitasyon, Radyo frekans ( rf ) , Elektroterapi, Power Plate gibi sistemlerle kombine bir şekilde uygulandığında çok daha çok çabuk ve verimli sonuçlar sağlamaktadır.

Lenf Drenaj Cihazı, sadece lenf sisteminin aktive edilerek bölgesel yağlanmaya neden olan ödem ve toksinin idrar yolu ile atılmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yoğun bir şekilde dolaşım sistemi düzene soktuğu için hücrelere daha yoğunun kanın ulaşması ile birlikte derinin ve dokunun da sıkılaşmasını sağlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Lenf Drenaj Cihazının metabolizmayı hızlandırmaya yönelik etkisi kilo verme sürecine hız kattığı gibi, aynı zamanda son derece keyifli ve dinlendiricidir.
Lenf Drenaj Cihazı bölgesel zayıflama kürleri haricinde, özellikle menapoz döneminde hormonal değişimlere bağlı olarak vücutta biriken ödeminde atılmasında son derece etkilidir.

IPL EPİLASYON CİHAZI NEDİR?

Ipl in kelime anlamı “yoğun atımlı ışık” sistemidir. Foto epilasyon adıyla bilinen ıpl epilasyonda flash lamba teknolojisi kullanılmaktadır. Yüksek enerjili ışınlar deriye uygulanarak, kıl kökü hücresi etrafında bulunan malenin tarafından emilim sağlanır. Bu emilim sırasında açığa çıkan ısı enerjisi kıl kökü hücresini tahrip eder. Böylece ölen kıl hücresi yeni kıl üretemeyerek epilasyonda başarı sağlanmış olur. Ipl cihazı ile epilasyona daha kısa bir zaman ayırarak tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Yüksek performans ve düşük maliyetlerle daha rekabetçi olanağı sağlar.

140.000 atış ( hatasız kullanımlarda 170.000 kadar atış yapabilirsiniz )

Avrupa lamba, mükemmel soğutma sistemi ( Hava + Su + Yarı iletken soğutma ) ve koruma sistemi sahip olan bu kombinasyon ile tasarlanmış, 21 yıllık Üretici firma garantisi ile beğeninize sunulmuştur.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

İĞNELİ EPİLASYON CİHAZI NEDİR?

Termoliz epilasyon yönteminde radyo frekanslı ( 0,5 ile 13 mhz arası değişen ) akım iğne vasıtasıyla kıl köküne iletilir, oluşan ısı ile kıl kökü tahrip olur

iğneli epilasyonda iyi bir sonuç alınması için iğnenin kıl köküne doğru bir şekilde girmesi gerekmektedir.

Kullanılan iğnenin kalınlığı kılın ve cildin yapısına uygun olmalıdır.

İğneli epilasyon yapmak ciddi bir yetenek ister, bu yeteneğe sahip olmayanların yaptığı işlemden sonuç olması imkansızdır.

Bazen de epilasyon yapılacak kişinin cilt tipide başarınızı olumsuz etkiler.

Kıl köküne uygun olan akımdan fazlası verilmez, akım seviyesi uzmanın kullandığı iğnenin kalınlığına, kıl köküne ne kadar derinlikte girdiğine bağlı olarak değişir.

Ek olarak anajen evredeki kıllar tedaviye iyi cevap verirken telojen evre kılları daha az yanıt verir.
İğneli epilasyon işlemi zor bir işlemdir, kılın tek tek yok edilmesi ciddi bir yetenek ve sabır ister.

İğneli epilasyonda hijyen çok önemlidir, bir iğne kesinlikle başkasında kullanılmamalıdır.

İğneli epilasyon kurallarına göre yetenekli uzmanlar tarafından yapıldığı zaman başarı oranı en yüksek olan uygulamadır.

İğneli epilasyonlarda 3 değişik uygulama vardır ; termoliz epilasyon cihazı bunlar ilk çıkan iğneli epilasyon cihazıdır.

Flash epilasyon cihazı, bu uygulama sadece ince tüylerde kullanılmalıdır.

Blend epilasyon uygulaması da kalın tüylerde kullanılmalıdır.

Ayrıca iğneli epilasyon cihazının çalışma frekansı da yüksek olanı tercih edilmelidir, çünkü bunların kıl kökündeki ısı etkisi daha fazla olur.

Biz, İzgin firması olarak sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi epilasyon cihazı tasarımı yapan firması olma unvanına sahibiz.

EV TİPİ KAVİTASYON CİHAZI NEDİR?

Merhaba değerli meslektaşımız,

1994 yılından beri sizlere ve mesleki değerlerimize özen gösteren bir firma olarak, gittiğimiz seminerlerde bize hep soruyorlar ev tipi kavitasyon cihazı olur mu ?, Kavitasyon cihazı 32 Khz ile 40 Khz arasında çalışan özelliğe sahiptir, ev tipi kavitasyon cihazları ultrasonik terapi cihazlarıdır, frekansları ise 0,5 Mhz ile 2.0 mhz arasındadır.

Cevap; Dünyada henüz ev tipi kavitasyon cihazı üretilmemiştir, çünkü ev kullanmak için pahalı bir cihazdır

KAVİTASYON CİHAZI NASIL KULLANILIR?

KAÇ SEANS UYGULAMA GEREKLİDİR?

Kavitasyon seansları haftada bir kez uygulanmaktadır. Vücutta bulunan yağ ve selülit oranına göre değişebilmektedir, 4 ila 10 seans uygulama yapılabilir.

Kavitasyon uygulaması yapılmadan 2 gün önceden başlanarak günde 2.5 litre su içilmesi gerekir. Uygulama yapılacak olan bölge uygulamaya başlamadan önce ve sonra mezüre ile ölçülmeli ve not edilmelidir. Kavitasyonun şiddeti uygulama yapılacak olan kişinin hassasiyetine göre ayarlanmalıdır. Kemik olan kısımların üzerinde şiddet seviyesi düşük olmalı, kas olan bölgelere ise kavitasyon yapılmamalıdır. Uygulama yapılan bölgede kişinin yağ oranına bağlı olarak tek seansta 2 ile 10 cm arası sonuç elde edilir.

Kavitasyon eğer diyet ile birlikte uygulanırsa ve bu diyet protein destekli olursa alınacak olan sonuç daha verimli olur. Günde 1 saat yürüyüş tavsiye edilmektedir.

Kulak zarında problem olan, kalbinde pil olan ve böbreklerinde taş olan kişilerde kavitasyon uygulaması yapılmamalıdır. Uygulama karın bölgesine yapılacaksa böbreklerden uzak durulmalıdır.

Hatalı Uygulamalar; Önce müşterinin çok iyi bilgilendirilmemesi, uzmanın yanlış uygulamasından kaynaklanan hatalı sonuçlar.

KAVİTASYON CİHAZI NEDİR?

1994 yılından beri siz değerli müşterilerimize vücut bakım cihazları ve aletleri, cilt bakım cihazı ve aletleri ve epilasyon cihazları ve aletleri vb cihazların tasarım ve üretimini yapan bir firma olarak, sizden gelen soruları cevaplandırmak istedim.
Seminer ve eğitim için gittiğimiz Üniversite, okullar ve seminerlerde hep soruyorlar ev tipi kavitasyon cihazı olur veya sizde var mı diye hep soruyorlar.
Değerli meslektaşımız, öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki Kavitasyon cihazı 32 KHZ ile 40 KHZ arasında çalışır ve bu sebepten dolayıda uygulama esnasında kulakta bir çınlama duyulur ve bu çınlama sesi bazen çok şiddetli olur. eğer bu ses duyulmuyorsa o cihaz kavitasyon cihazı değildir.
Kavitasyon cihazını vücut üzerinde test etmeden de anlayabilirsiniz.
Cihazın özelliğini yazan kitapçıkta 40 KHZ yazmıyor da 0,5 MHZ veya 1 MHZ yazıyorsa o cihazda kavitasyon cihazı değildir

Selam ve saygılarımızla

EN İYİ LAZER EPİLASYON CİHAZI HANGİSİDİR?

TÜM LAZER EPİLASYON CİHAZLARININ ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR ;

Lazer epilasyon cihazının üretmiş olduğu lazer ışınlarının enerjisi spesifik olarak kılın büyümesini engellemektedir.

Bu açıdan lazer ışınları cildin üst tabakasına nüfuz etmektedir ve enerjiyi kıla iletmektedir.

Enerji kılın içindeki pigment olan melanin tarafından absorbe edilmektedir.

Absorbe edilmiş ışın enerjisi ısıya dönüşmekte ve kıl folikülüne yayılmaktadır.

Tüm folikül bölgesi, kıl foliküllerinde 60 dereceye ulaşan ısı ile tahrip edilerek nekroze edilmektedir. Tedaviden sonra cilt üzerinde hafif bir kızarıklık görülür ise de, bu kendiliğinden kısa bir sürede yok olmaktadır.

İLK ÜRETİLEN LAZER EPİLASYON CİHAZLARI VE SONRAKİ LAZER EPİLASYON CİHAZLARI

Olarak üretilen Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı

Olarak üretilen Diyot Lazer Epilasyon Cihazı

Olarak üretilen IPL ( Intense Pulsed Light Source) Lazer Epilasyon Cihazı

Olarak da diyot lazer epilasyon ve dahi ıpl epilasyon cihazlarında ütüleme yöntemi geliştirilerek daha rekabetçi konuma ulaşmışlardır.

Bu cihazların hangisi daha iyi diye soracak olursanız tabii ki ıpl epilasyon cihazı deriz, çünkü son çıkan ıpl epilasyondur ve bir firma bir şey üretecek olursa, üretmiş olduğu ürünün öncekilerden daha üstün ve daha rekabetçi olmasını ister bu sebepten dolayı da ıpl epilasyon cihazı daha iyi olmak zorundadır.

HANGİ LAZER EPİLASYON CİHAZI DAHA İYİDİR

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki kalite tesadüf değildir ve ürünün kimin sattığından ziyade kimin ürettiğidir ve dahi üreticinin kalite anlayışı, kaç yıldır bu işi yaptığı ile ilgilidir.

Hatta şunu da ilave etmek isteriz ki kişi iyi bir mühendis olabilir ancak yaptığı cihaz vücuda zarar veriyorsa o işi bilmiyor demektir ve yeteri kadar sektörel bilgiye sahip değildir.

Buna çok basit bir şekilde örnek vermek istiyoruz, italyada sözde profesyonel cihaz ürettiğini söyleyen birkaç firma gerektiğinden fazla güçlü sahip kavitasyon cihazları üreterek bu cihazları hem kendi ülkesine hem de diğer ülkelere sattılar, ama ne oldu bu cihazların vücuda zarar verdiğini biz izgin firması olarak tüm dünya ülkelerinden önce tespit ettik ve 30 watın üzerinde ki gücün gereksiz ve dahi vücuda zarar verdiğini 2009 yılında tespit ettik.

Bu tip cihazlarda soğutma sistemi uygulanan kişilerin güvenliği ve sağlığı açısında en önemli yeri tutmaktadır, bu sebepten dolayı lazer epilasyon cihazları ve ıpl epilasyon cihazları mükemmel soğutma sistemine sahip olmalıdır ve bu soğutma sistemi ile lazer ışığı veren başlık sürekli soğuk tutulmalıdır. Dışarıdan takviye ile vücudu soğutarak yapılan uygulamalar eski tip uygulamalar ve eski tip ilkel makinelerdir.

Lazer epilasyon cihazlarını ve IPL epilasyon cihazlarını kalite, üstün performans ve en iyi sonuçları elde etmek açısından değerlendirmek gerekirse ;

Kullanılan ışık kaynağını üreten diyot veya lambanın kalitesi çok önemlidir.

Kullanılan kristallerin kalitesi çok önemlidir.

Kullanılan nanometer çok önemlidir.

Kullanılan pulse sayısı ve süresi önemlidir.

kalitesiz ve taklit cihazlarda bu saymış olduğumuz özellikleri bulmanız mümkün değildir.

Ve dahi şunu unutmayalım ki cihazlar ne kadar kaliteli olursa olsun en ufak bir yanlış hatalı sonuçlara neden olabilir.

ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON CİHAZI NEDİR

Ütüleme lazer epilasyon cihazları iki gruptan oluşmaktadır.

ıpl ütüleme cihazı

de diyot ütüleme cihazı

Ütüleme lazer epilasyon cihazlarında ilk göze çarpan özellik hiç şüphesiz hızlı çalışmaları ve buna paralel olarak da vücut üzerindeki uygulamaların daha kısa sürede yapılmasıdır, şunu da unutmamak lazımdır ki hızlı olduğu için makinenin kalitesinin ve uygulayan kişinin deneyimli olması gerekmektedir.

Eğer diyot lazer makinesinin soğutma sistemi iyi değilse sürekli “ bar diyot” diye tabir ettiğimiz parça sürekli patlar ve çok yüksek paralar ödemek zorunda kalırsınız.

Eğer ıpl ütülemede cihazlarında soğutma sistemi iyi değilse başlık ısınır ve cildi tahriş eder, lambanın ömrünü azaltır.

ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON NEDİR?

Ütüleme lazer epilasyon cihazları iki gruptan oluşmaktadır.
1. ıpl ütüleme cihazı
2. de diyot ütüleme cihazı

Ütüleme lazer epilasyon cihazlarında ilk göze çarpan özellik hiç şüphesiz hızlı çalışmaları ve buna paralel olarak da vücut üzerindeki uygulamaların daha kısa sürede yapılmasıdır, şunu da unutmamak lazımdır ki hızlı olduğu için makinenin kalitesinin ve uygulayan kişinin deneyimli olması gerekmektedir.
Eğer diyot lazer makinesinin soğutma sistemi iyi değilse sürekli “ bar diyot” diye tabir ettiğimiz parça sürekli patlar ve çok yüksek paralar ödemek zorunda kalırsınız.
Eğer ıpl ütülemede cihazlarında soğutma sistemi iyi değilse başlık ısınır ve cildi tahriş eder, lambanın ömrünü azaltır.

1994 yılından beri çalışmalarımızı titizlikle yürütmekte olan firmamız, siz değerli güzellik salonu işletmecilerimiz için son teknoloji olan adriot lazer epilasyon cihazımızı https://www.izgin.com/urun/adroit-buz-baslikli-lazer-epilasyon/ bu linki klikleyerek ulaşabilirsiniz

BUZ BAŞLIKLI LAZER EPİLASYON CİHAZI

WhatsApp Bize Yazın